• O festiwalu
  • Aktualności
  • Kontakt

Przygodę z Lindy Hop rozpoczęli w 2005 roku, kiedy w Polsce słyszało o nim jeszcze niewielu. Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcili warsztatom i festiwalom tańca swingowego na całym świecie. Jako pierwsi przywieźli Lindy Hop do Warszawy, jako pierwsi startowali w międzynarodowych zawodach tego tańca, są też pierwszą Polską parą, która miała przyjemność prowadzić zajęcia na za granicą, na międzynarodowym festiwalu.

 
Michał i Kasia są założycielami i aktywnymi animatorami sceny Lindy Hop w Warszawie. Od 2009 roku prowadzą regularne zajęcia w założonym przez siebie Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL, są także zaangażowani w organizację cyklicznych swingowych imprez tanecznych, warsztatów i różnego rodzaju eventów mających na celu popularyzację tańca i muzyki swingowej. Z ich inicjatywy odbył się w Warszawie pierwszy międzynarodowy festiwal Lindy Hop – Jumpin’ Swing 2011, podczas których Warszawa po raz pierwszy w historii polskiego tańca swingowego gościła tak znane pary instruktorskie: Kevina St. Laurent i Jo Hoffberg oraz Vincenzo Fesi i Isabellę Gregorio. Michał i Kasia są również organizatorami festiwalu Warsaw Lindy Hop Exchange oraz letniego obozu Swingout Summer, a także wielu pomniejszych warsztatów prowadzonych przez krajowych i zagranicznych instruktorów.
 
Jako nauczyciele starają się pogodzić kwestie techniczne z przyjemnością, jaką ma sprawiać taniec. Kładą duży nacisk na podstawy, połączenie partnerów, naturalny przepływ energii w parze, prowadzenie i podążanie, jednocześnie starając się zaszczepić w uczniach miłość do muzyki swingowej oraz umiejętność improwizacji i zabawy na parkiecie.
 
W 2012 roku wraz z założoną przez siebie grupą The Swing Alliance dotarli do półfinału 5. edycji programu Mam Talent.