Facebook

YouTube

Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych

Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych “KMITA” Swing została powołana do życia w marcu 2012 i jest częścią stowarzyszenia “Kolejowe Towarzystwo Kultury”, działającego w Krakowie od ponad 20 lat.

 

Celem Kmity jest promowanie kultury, muzyki i tańców swingowych w Polsce, poprzez organizację różnego typu imprez, warsztatów, festiwali i kursów tanecznych. Jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach Sekcji jest Dragon Swing – Międzynarodowy Festiwal Tańca Lindy Hop odbywający się w listopadzie w Krakowie.

 

Organizujemy w Krakowie regularne kursy taneczne oraz swingowe imprezy w stylu retro. Informacje o kursach Lindy Hop znajdziecie tutaj.

 

Imprezy taneczne odbywają się w każdą drugą i ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 20:00 w PIWNICY POD BARANAMI (Rynek Główny 27).

 

Chcemy stworzyć warunki do nauki i rozwoju dla osób zainteresowanych swingiem w Polsce, chcących rozwijać się w różnych dziedzinach, takich jak taniec, czy muzyka.

 

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby pomóc nam w promowaniu swingu.

 

Więcej informacji na temat Sekcji "KMITA" Swing znajdziecie na stronie www.swing.org.pl

 

Harmonogram Rejestracja Zakwaterownie
Newsletter

News

The Green Dragon Competition 2018

18 Jun 2018 09:07 - Super UserThe Green Dragon Competition 2018

We would like to invite you to take part in the 8th Green Dragon Choreography Competition. What should you do? First you need to prepare choreography to a swing song, solo or in a couple, then you s [ ... ]

Read more

Dragon Swing 2018

24 Jan 2018 11:51 - Super UserDragon Swing 2018

Dear Friends, This years Dragon Swing Festival is going to happen from 21st till 25th of November. Come to Krakow to dance in the most beautiful and stylish ballrooms in our district (including l [ ... ]

Read more

Dragon Swing 2017 - 6 days to go!

23 Nov 2017 22:57 - Super UserDragon Swing 2017 - 6 days to go!

Hello, 6 days to official start! Below you will find a bunch of useful links and some important information about workshops, parties and competitions. Read carefuly, if you want to be up to date :-)  [ ... ]

Read more